Milujem, keď nápad naozaj ožije

Kategórie
 
 
 
 
 
 
 

Milujem, keď nápad naozaj ožije

Autor: Peter Tarnóczy     Dátum: 01.10.2019     Čítanie na: 5 min.

„Na veciach sú najviac fascinujúce príbehy, ktoré sa za nimi skrývajú. Príbehy sú dušou mien, značiek, tvárí. A tie naozaj veľké veci majú tie najväčšie príbehy. Diva’s svoj veľký príbeh má - plný šťastných náhod a osudových stretnutí. September 2009 a dlhé debaty s kamarátkou z Malajzie ma priviedli k informáciám o nenápadnej ázijskej rastline – Kacip Fatimah. Tá bola tou inšpiráciou, vytvoriť príbeh novej ženskej značky“. Peter Tarnóczy, zakladateľ


 

Krátka história značky Diva’s for Women začína v roku 2010 výrobou prvého produktu 'Diva’s Energy Drink', kde sme v prvej receptúre použili aj spomínanú ázijskú rastlinu. Neskôr, v roku 2012, sme kvôli sprísneniu legislatívnych zákonov EÚ v potravinárstve boli nútení receptúru zmeniť a odvtedy sme začali tvoriť nový segment „funkčných nápojov“, ako jedného z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich trendov v potravinárstve.

 

Vybudovať značku je skutočne hardcore cesta.

 

Nikde sa to neučí, neexistujú presné návody, máte okolo seba veľa radcov, ktorí to vedia “najlepšie”, ale skutočnosť je úplne iná. Je to tvrdá drina, je to facka za fackou, je to čas, kedy sa vo vás objavia tie skutočné vlastnosti bojovníka alebo na to jednoducho nemáte a môžete to zabaliť.

Vytýčili sme si cieľ na 3 roky vybudovať širšie portfólio produktov a predstaviť sa na medzinárodných výstavách. Správne rozhodnutie nám prinieslo počas ďalších rokov niekoľko medzinárodných ocenení za inovácie: SIAL Innovation Selection 2014 v Paríži, cena za  “Najlepší funkčný drink” na World Beverage Innovation Awards 2016 v Norimbergu či ocenenie ANUGA taste INNOVATION SHOW 2017 v nemeckom Kolíne nad Rýnom. To nám dáva veľkú šancu objaviť sa v krátkej dobe na viacerých exportných trhoch.

 

Poznáte to, keď sa zamilujete a cítite tie povestné “motýliky v bruchu”, šteklenie, ktoré vám nedá spať?

 

To je presne to, čo som celý život hľadal a našiel v Diva's. Nie je to len ďalší vizionársky pokus. Je to beh na dlhú trať, ale podložený skutočnými výsledkami silnejúceho základu. Naše poslanie je tvoriť produkty pre ženy, lebo sú hodné obdivu a zaslúžia si odmenu. Chceme im priniesť niečo, na čo budú hrdé, čo pohladí ich dušu a podporí ich telo a zároveň im bude pomáhať v ich každodennom živote.

Vyrábame funkčné nápoje, ktoré nie sú určené len na uhasenie smädu, ale dopĺňajú telu látky, ktoré prirodzeným starnutím strácame. Je to nová kategória nápojov, ktorá spĺňa zásady zdravého životného štýlu. Po niekoľkých medzinárodných oceneniach sa naše produkty od roku 2016 objavujú aj v zahraničí. Prijali sme zodpovednosť pokračovať na tejto ceste, tvoriť nové konkurencieschopné produktové portfólio.

 

Pred desiatimi rokmi sme vôbec nevedeli, ako sa taký nápoj mieša.

 

Rozširujeme pracovný tím, investujeme do vzdelávania našich ľudí a snažíme sa im vytvárať stále lepšie podmienky pre ich činnosť. Vážim si ich odvahu, s ktorou vstupovali do firmy, pretože sme im neponúkali stabilné a rozbehnuté zázemie, ale skôr vzdialenú budúcnosť, ktorú spoločne tvoríme. Všetci sa učíme za pochodu. Veď pred desiatimi rokmi sme vôbec nevedeli, ako sa taký nápoj mieša, akú technológiu výroby zvoliť, aby sme dosiahli vysokú kvalitu produktov, kde sledovať svetové trendy inovácií a kto nám zhotoví konečnú receptúru...

Toto všetko máme za sebou, kus skutočnej poctivej práce a veľkú dávku srdca. Do značky sme preinvestovali viac ako 2 000 000 EUR a to je tá skutočná zodpovednosť, nesklamať ľudí, ktorí nám dali dôveru. Zodpovednosť vybudovať značku, ktorá bude známa nielen na Slovensku, ale aj vo svete.

 

 

Prvé roky pôsobenia sa firma zameriavala na zdokonalenie portfólia tak, aby bolo konkurencieschopné na svetových trhoch. Z jedného produktu sme postupne prešli k aktuálnym dvanástim. S myšlienkou exportu sme sa začali pohrávať až začiatkom roka 2016. Pravidelne sa zúčastňujeme svetových výstav zameraných na jedlo a nápoje, akou je napr. už spomínaný SIAL v Paríži alebo ANUGA v Kolíne nad Rýnom. Tieto výstavy sú pre nás skvelou možnosťou prezentácie a získania zaujímavých kontaktov potrebných pre export.

V súčasnosti sa naše produkty predávajú v krajinách Európy, ako je napr. Fínsko, Estónsko, Veľká Británia, Česká republika, ale taktiež za hranicami EÚ – v USA, kde sme dokonca založili vlastnú pobočku, Dubaji či na exotickom ostrove Maurícius.

Naším dlhodobým cieľom je vybudovať vlastné výrobno-vývojové centrum pre funkčné potraviny, aby sme dosiahli nezávislosť v oblasti výroby, ale zároveň, aby sme ponúkli priestor na rozvíjanie kategórie funkčných potravín.

#divasdrink

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia