Žltý melón

Melon Drink Žltý melón

& hruška

HYDRATE+ kyselina hyalurónová!

Nealkoholický nápoj so šťavou žltého melóna a ďalšími ovocnými šťavami, s obsahom kyseliny hyalurónovej. Obsah ovocia: min. 53%.

Kyselina hyalurónová, hydratačný zázrak

Kyselinu hyalurónovú produkuje telo prirodzene a jej úlohou je naväzovať vodu a vytvárať gélovitú štruktúru.

Uskladňuje a dodáva vlhkosť kožným tkanivám – je ako prameň vlhkosti, z ktorého tkanivá čerpajú vodu. Je preto nesmierne dôležitá aj pre kolagén.

Hydratovaná pleť starne oveľa pomalšie. Kyselina hyaluronová naviazaním vody zväčší svoj objem a tým vytlačí aj jemné vrásky.

Honeydew melon

Dužina tohto plodu obsahuje asi 85% vody a zvyšok sú vitamíny a minerálne látky. Je bohatý na vitamín A, dôležitý pre tvorbu pigmentu v očnej sietnici.

Priaznivé účinky má aj na suchú pleť a vlasy. Nezaostáva ani obsah vitamínu C. Okrem toho znižuje tvorbu krvných zrazenín, zlepšuje vstrebávanie železa a podporuje tvorbu kolagénu, čím pôsobí preventívne na vznik vrások a kŕčových žíl.

Antioxidant lykopén pomáha telu bojovať proti voľným radikálom. Vitamín B7, inak nazývaný i biotín, zodpovedá za zdravú pleť, silné nechty a vlasy.

Výživové údajena 100 ml
Energia105 kJ/ 25 kcal
Tuky
z toho nasýtené mastné kyseliny
0 g
0 g
Sacharidy
z toho cukry
6 g
5 g
Vláknina1 g
Bielkoviny0,3 g
Soľ0 g

Lykopén

Posilňuje imunitný systém. Je veľmi účinnou látkou pri prevencii rakoviny prostaty, krčka maternice a infarktu myokardu.

Draslík

Reguluje činnosť nervov a svalov, posilňuje kĺby i kosti.

Vitamín C

Vitamín C prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, k správnej tvorbe kolagénu, k správnej funkcii pokožky a k zníženiu vyčerpania a únavy.

Vitamín B3 – Niacín

Niacín prispieva k zachovaniu zdravých slizníc, k správnej funkcii psychiky a k udržaniu zdravej pokožky.

Vitamín B5 – Kyselina pantoténová

Kyselina pantoténová prispieva k zdravej duševnej výkonnosti, k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a k zníženiu vyčerpania a únavy.

Vitamín B6 – Pyrodixín

Vitamín B6 prispieva k správnej tvorbe červených krviniek, k správnemu fungovaniu nervového systému, k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a k správnej funkcii psychiky.

Vitamín B9 – Kyselina listová

Vitamín B9 prispieva k správnej tvorbe krvi, k správnej syntéze aminokyselín a prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy.